به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ شهرآورد شماره 88 با تساوی بدون گل در حالی به پایان رسید که آقای فغانی دیروز و طی مصاحبه‌ای، به نوعی طاقچه بالا گذاشت و روی آنتن زنده تلویزیون گفت: بهتر است برای دربی از خارج داور بیاوریم.

در اینجا چند موضوع مطرح است که مهمترینش به نوع قضاوت خود آقای فغانی باز می‌گردد، ابتدا بهتر است از همین نکته که فغانی به آن اشاره کرده شروع کنیم، آقای فغانی قضاوت دربی یک افتخار است و تردیدی وجود ندارد شما هم روزی اگر بخواهی از دنیای داوری خداحافظی کنی، تمام تلاشت را انجام‌‌ می‌دهی که با انجام قضاوت همین بازی خداحافظی کنید.

ما داوران دیگری نیز داشتیم که این بازی را قضاوت کردند و این نکته که شما بفرمایید از خارج داور بیاوریم به هیچ وجه زیبنده فوتبال و ورزش ما نیست، شما‌‌ می‌توانی گزارش تخلفات بازیکنان را بدهی و تماشاگران هم که کمیته انضباطی کوچکترین تخلفشان را ندید‌‌ نمی‌گیرد.

نیاز محله

اما موضوع اصلی این بحث درباره این موضوع است داوری که دیدار رده بندی جام جهانی و همچنین فینال المپیک را قضاوت کرده و کارش در مستطیل سبز اجرای قانون است چرا خودش بی قانونی‌‌ می‌کند؟

موضوع به صحنه‌ای باز‌‌ می‌گردد که شما با کشیدن پیراهن علی کریمی هافبک تیم استقلال تصمیم گرفتید کیفیت آن را به محک بگذارید، چرا که او با این کشیدن پیراهن دو سه قدم به عقب رفت و در صحنه پس از آن که کمتر کسی به آن توجه نکرد شما دست روی سینه این بازیکن گذاشتی و او را جابجا کردی، صحنه‌ای که زیر سایه کشیدن پیراهن که آن هم خلاف قانون بود قرار گرفت و کمتر کسی به آن توجه کرد.

یک سوال: آقای فغانی اگر مسی یا رونالدو هم بود باز پیراهنشان را‌‌ می‌کشیدید؟

ابتدا به سراغ داوری شناخته شده رفتیم که‌‌ نمی‌خواست نامش افشا شود او معتقد است به غیر از این صحنه که نمره منفی آن توسط ناظر داوری باید محاسبه شود شاید جو ورزشگاه باعث شده شما عصبی شوید.

اما دکتر پرویز سیار در این باره به خبرنگار برنا گفت: از کلاس داوری درجه 3 تا کلاس بین المللی داوری این نکته همواره مورد تاکید است که بازیکن حق لمس داور را ندارد و بالعکس.

وی افزود: کشیدن پیراهن توسط داور و هل دادن بازیکن توجیه پذیر نیست و از داوری که میادین بزرگ بین‌المللی را تجربه کرده بعید است.

کلام آخر: داوری که ۹۰۰ هزار تومان می‌گیرد برایش چه فرقی می‌کند طرفدار کدام تیم باشد، آنهم این فوتبال! آقای فغانی این جمله متعلق به صحبت‌های دیروز شما است، همان فوتبالی که با آن لحن تحقیر کننده از آن صحبت به میان‌‌ می‌آوری، شمار کرد فغانی و گرنه شما الان کجا بودید و چه می‍کردید خدا‌‌ می‌داند؟

بی‌قانونی توسط مرد قانون در دربی 88؛

آقای فغانی، شما کاپیتان تیم دوم ما در جام جهانی بودید، جایی که نام ایران را تا دیدار رده بندی بالا کشیدید و افتخار آفرینی کردید، علیرضا فغانی یک سرمایه ملی است و نباید تحت تاثیر احساسات قرار بگیرد چرا که احساسات برای شما  که یک داور هستی سم است و اینکه مردم شما را دوست دارند و این گونه صحبت کردن قطعا نگاه هواداران به شما را تغییر‌‌ می‌دهد؟

آن زمان که ما برای دربی داور از خارج‌‌ می‌آوردیم هنوز به خودمان ثابت نکرده بودیم ما‌‌ می‌توانیم در تمام زمینه‌ها پس لطفا شما هم رعایت کنید.


شبکه سه-خبر سه-ورزشی-30-90